Sõsar logo valge

"Kuidas nullpunktiga leppida?"

3. Osa

Mida teha täna, et nullpunktist edasi liikuda?

Nagu eelmises postituses rääkisin, siis kõigepealt on vaja hoolitseda selle eest, et kõik põhivajadused oleksid kaetud. Ehk:

  1. Sul on kõht täis ja riided seljas
  2. Sul on elukoht 
  3. Sul on sissetulek, et oma kulud katta

Kui need on olemas, oled juba edukas naine! Hinda seda ja ole selle eest iga päev tänulik, sest kuigi võtame seda tihti, kui midagi elementaarset ja iseenesestmõistetavat, siis seda see siiski kõigi jaoks ei ole. 

Selleks, et oma ajule selgeks teha, et tegelikult on kõik siiski hästi ja selle asemel, et pidevalt keskenduda negatiivsele, mille elumuutus endaga kaasa on toonud aitas mind see, et kirjutasin igal õhtul enne magamaminekut üles vähemalt kolm asja, mille eest just sellel päeval tänulik olin ja vähemalt ühe uue võimaluse elus, mille nullpunktist alustamine mulle annab.

See väike asi aitas mu mõtlemist vaikselt ja samm-sammult muuta nii, et aju hakkas juba iseseisvalt uusi võimalusi otsima ja energiat positiivsetele tegevustele suunama. See aitas näha võimalusi, mida vaid kaotusevalule keskendudes näha ei oleks suutnud ning aitas teha esimesed väikesed, kuid tähtsad sammud uue alguse suunas.

Samal ajal, kui tegelesin sellega, et luua endale uus unistuste töökoht oli oluline nullpunktist välja tulla mitte ainult rahaliselt, vaid ka emotsionaalselt, sest tihti on nullpunkt raskem just vaimselt. 

Kui olin oma vaimse tasakaalu taas paika saanud ja suutnud muutusega leppida siis tuli uus motivatsioon elus edasi liikuda juba nagu iseenesest.  

Tihti tekitab suuremat stressi just mure ja teadmatus tuleviku suhtes, kuid tähtis on võtta iga päev hetkeks aeg maha ja näha, et pidev muretsemine tuleviku pärast ei aita meid elus edasi ja kui palju me seda ka ei sooviks, ei jõua me kunagi punktini, kus teame täpselt, mida tulevik toob.

On tähtis teada, et kõik, mis oli, läks täpselt nii, nagu see minema pidi ja oli meile kasulik ja vajalik just täpselt nii nagu see juhtus, kuigi me ei pruugi selle põhjustest praegu veel aru saada. 

Seda, mis on veel ees, ei saa me teada, ega kontrollida, seega on selle pärast muretsemine vaid närvirakkude raiskamine.

Me ei saa olla õnnelikud elades minevikus või tulevikus, hetkedes, mille üle meil puudub kontroll. Seega, naudi igat hetke, kus parajasti oled, sest see on ainus ja PARIM hetk, mis Sul on!

Selle mõtet väljendab suurepäraselt see kaunis luuletus:

Mida teha, et oma mõtted praegusesse hetke tuua?

 

Selleks, et ennast praegusesse hetke tagasi tuua ja ajule ülemõtlemisest korraks puhkust anda, võtan iga päev mõned minutid mediteerimiseks. Meditatsiooni ei ole mingi müstiline woodoo, mida ainult buddha mungad oskavad, vaid tähendab lihtsalt seda, et keskendud oma mõtetega mõneks minutiks praegusesse hetke. See ei ole üldse raske ja ei peagi esimeste kordadega perfektselt välja tulema.

Juhul, kui Sa ei ole varem meditatsiooni proovinud, siis alustada võib sellest, et sead ennast mugavalt sisse vaiksesse kohta ja paned käima 5 minutise taimeri. Selle viie minuti jooksul tea, et Sul ei ole sellel hetkel kuhugi kiiret ja mitte ühtegi asja mille peale just nende viie minuti jooksul mõtlema peaksid. Hinga kolm korda sügavalt ja rahulikult sisse ja välja. Lõdvesta otsaesine, lõualuu ja õlad. Nüüd proovi lihtsalt olla ja mitte mõelda. Keskendu näiteks oma hingamisele või igale sensatsioonile, mida oma kehas tunned. Se on täiesti normaalne, kui mõtted mõnikord siiski uitama lähevad, ennast sellelt tabamine ongi see, mis Su aju treenib ja aja jooksul muutuvad hetked, kus suudad lihtsalt mitte millelegi mõelda aina pikemaks ja pikemaks.
Tähtis on see viis minutit enda jaoks leida iga päev, sest mida tihedamini seda harjutad, seda kiiremini hakkad nägema, kuidas enesetunne aina paraneb.

Meditatsiooni kohta leiad internetist ka palju erinevaid mobiilirakendusi või youtube videosid. Proovi näiteks mõnda 30-päeva mediatatsiooni väljakutset algajale.