Sõsar logo valge

"Kuidas pingeid maandada?"

24. Osa

Mis on pinged?

Tihti tunneme oma kehas füüsilist pinget, olgu see siis valu alaseljas, tukslemine otsaees või närviline värelus rindkeres, mille puhul me ei saa täpselt aru, millest see tekib.
Mõnikord muutuvad nad nii tugevaks ja häirivaks, et me ei suuda seda enam taluda. Need pinged ei leevene iseenesest ja peavad kuidagi meie kehast välja saama.

Kui me pingeid ei maanda, siis tunneme füüsilist valu ja kui seda pikalt ignoreerida, võib see lõpuks väljenduda kroonilise valu või isegi mõne raske haigusena.

Pingete maandamiseks kasutavad inimesed väga erinevaid meetodeid, nii positiivseid, kui negatiivseid. Ülihead positiivsed pingemaandajad on näiteks füüsiline trenn, lõõgastav saun või vann, külm dužž, tantsimine ja muusika.
Kahjuks satume aga tihti ka negatiivsete pingelangetajate lõksu, milleks on näiteks toit, alkohol, narkootikumid ja muud sõltuvused, mis lõpuks probleemi hoopis süvendama kipuvad.

Samas on vähestele teada, et on olemas ka muid lihtsaid meetodeid pingetega tegelemiseks.

Kuidas pingeid kiiresti ja turvaliselt maandada?

Räägin Sulle siin ühest väga lihtsast nipist, mis ei nõua palju aega ning mida saad teha igal ajal ja igas kohas, kasvõi samaaegselt kellegiga vesteldes.

Nipp on järgmine:

  • Seisa sirgelt püsti või istu sirge seljaga toolil, nii et mõlemad jalatallad on tervenisti ja tugevalt vastu maad surutud.
  • Võimalusel pane korraks ka silmad kinni ja kujuta ette, et oled kui tugev iidne tammepuu, kasvatades endale juured, mis ulatuvad sügavale maasse.
  • Kujuta endale ette, millised Su juured täpselt välja näevad. On nad siledad või krobelised, pikad või peenikesed, pruunid, rohelised või hoopis sinised?
  • Hinga sügavalt ja rahulikult sisse, tõmmates läbi juurte endasse maa energiat.
  • Siis hinga aeglaselt välja, kujutledes, kuidas kogu kehas olev pinge läbi juurte maasse suundub.
  • Jätka seda rahulikult sisse ja välja hingates niikaua, kuni tunned, et pinge ja ärevus hakkavad kaduma ja tunned ennast taas turvaliselt ja stabiilselt.

Mõnikord piisab pingete maandamiseks vaid mõnest sekundist, samas kui suurema pinge puhul oleks hea selleks rohkem aega varuda. Kui Sul selleks võimalus on, siis on veel eriti hea, kui käid aegajalt looduses, käies paljajalu murul, liivas, või saades energiat mõnelt ilusalt puult.

Selleks aga, et pinged nii tihti ei koguneks, on suureks abiks võtta endale iga päev mõned minutid mediteerimiseks. Regulaarne meditatsiooni praktiseerimine on ka teaduse poolt tõestatud meetod stressi ja ärevuse raviks.

Samas on oluline teada, et selline pingete maandamine on muidugi vägagi vajalik oskus, kuid lõpuks on vaja siiski võtta enda jaoks aeg ja tegeleda ka pingete põhjuse leidmisega.

Nagu ka juba paljudes oma eelnevates postitustes rääkinud olen, siis kõiki probleeme ja pingeid põhjustavad AINULT meie enda mõtted. Kuula neid ja leia, mis on need korduvad mõtted, mis pingeid tekitavad ja kuidas saaksid neid suunata ja muuta.
Sellest, kuidas oma mõtteid kuulata, räägin täpsemalt SIIN.

Head pingelangust 😉

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga