Sõsar logo valge

"Kuidas riietus enesetunnet mõjutab?"

41. Osa

Miks enda välimuse eest hästi hoolitseda?

Kindlasti tead seda juba omast kogemusest ning ka teadlased on tõestanud, et riided mida kanname muudavad suurel määral meie mõtteid, suhtumist, tuju ja enesekindlust.
Riided on esimene, mida teised inimesed meid nähes märkavad ja seega saadame oma riietusega ka neile palju alateadlikke märke sellest, kes me oleme ja kuidas ennast parajasti tunda võime.

Enesetunnet mõjutavad muidugi ka värvid, mida selga panna valime. Uuringud on näidanud, et kiireim viis halb päev rõõmsamaks muuta, on ennast erksatesse värvidesse riietada. Samas aga tekitavad sünged värvid ka süngemat tuju ning tusatuju paneb meid alateadlikult valima tumedamaid värve. Seda on selgelt näha meie talvises tänavapildis, mida domineerivad üldiselt mustad ja hallid toonid ning naeratavaid inimesi näha on talvel pigem ootamatu üllatus, kui igapäevane nähtus.

Mina ise tunnen, et kevade saabudes muutub mu garderoob juba iseenesest värvikamaks. Kapi taganurgast leiavad oma tee päevavalgusesse rohelised, kollased ja punased toonid ning vastavalt sellele, kui särav on selga pandud kostüüm, säravad rõõmsamalt ka silmad.

Riietus ja oma välimuse eest hoolitsemine näitab ka seda, kui palju me iseennast väärtustame ja hindame. Vaid siis, kui me seda ise teeme, näevad seda ka teised.

Kui tunned ennast kunilt ja enesekindlalt, on kergem teha ka samme muutuse suunas. Teame ju, et tunduvalt lihtsam on aidata ja hoolitseda nende inimeste eest, keda armastame. Sama kehtib ka iseenda puhul. Kui oleme endaga rahul, on lihtsam teha samme tervislikuma elustiili suunas ning enda vajaduste ja soovide eest hästi hoolitseda.

Riiete mõju tööl ja kodus

Kas oled kuulnud väljendit: “Riieta ennast kohaselt sellele töökohale, mida sooviksid, mitte sellele, mis Sul juba on.”?
Loomulikult ei saa seda väljendit sajaprotsendiliselt järgida, sest on töökohti, kus on vaja kanda kindlat vormiriietust, kuid üldiselt olen nõus väljendi mõttega.

Nimelt usun, et kui valid endale kaunid riided milles ennast suurepäraselt tunned ja oma välimuse eest hästi hoolitsed siis kiirgab see ka Sinust väljapoole. Tunned ennast enesekindlamana ja oled valmis ette võtma tegusid, mille vääriliseks ennast enne pidada ei pruukinud.

Kaunis ja elegantne riietus ning eriti just läbi selle loodud enesekindlus jääb silma ka teistele, sealhulgas tööandjale, ning võib luua uusi tutvusi ja võimalusi nii era- kui tööelus.

Praeguses olukorras, kus paljud töötavad kodukontoris, kiputakse oma välimus unarusse jätma. Iga päev tõmmatakse selga suvalised dressipüksid ja väljaveninud T-särk. See aga viib endaga teotahte ja enesekindluse ning mõjub lõpuks vaimsele tervisele.
Kõik see mõjutab tahes-tahtmata ka peresuhteid, nii partneri, kui lastega. Kui Sina enda eest ei hoolitse, siis näevad ju ka nemad seda ning kas järgivad Sinu eeskuju ja/või tunnevad, et nad ei ole väärt seda, et nende seltskonnas olles enda eest hoolitseksid.

Seega, hea mõte on proovida, kuidas muutub enesetunne, kui ennast ka kodus hästi riietad ja hea välja näed. Vaata kas ja kuidas muutuvad töötulemused, motivatsioon, suhted partneri ja lastega.

See kõik ei tähenda, et peaksid ennast kindlasti igal hommikul pealaest jalatallani ära ehtima, kandma kodus täismeiki, kontsakingi ja laskma juuksuris soeng teha (muidugi kui nii ennast hästi tunned, võib ka seda). Piisab aga ka sellest, et oled iga päev puhas ja hästi lõhnav, juuksed on kammitud ja seljas on terved ja puhtad riided, milles ennast kaunina tunned. Vaata ka, kuidas muutub Sinu enda ja Sind ümbritsevate inimeste tuju, kui lisad oma riietusse rohkem värvi.

Mina märkasin küll juba esimesel päeval, et oma uute tibukollaste denniste ja punase kleidiga käies olin tõesti ka ise rõõmsam ja energilisem ning tõin seega naeratuse ka mind ümbritsevate inimeste näole.

Kas kaunis riietus peab olema kallis?

Üks enamlevinud vabandusi vanade ja kulunud riietega käimiseks on: “Ma ei saa endale ilusaid riideid lubada!”.
Samas aga ei pea enda ilusti riidesse panemiseks tänapäeval sugugi palju kulutama. Selleks, et riie Sinu seljas hea välja näeks, on vaja lihtsalt valida õige lõige ja suurus, mis Sinu figuuriga sobib.
Soodsaid riideid leiab nii taaskasutuspoodidest, kui Facebooki gruppidest, kust võib leida ka kvaliteetseid brändiriideid väga hea hinnaga.
Lisaks on tänapäeval üha rohkem levinud see, et sõbrannad omavahel riideid jagavad, kui ise enda omadest tüdinevad.

Riideid ei pea ka tingimata olema palju. Piisab, kui garderoobis on kaks-kolm paari pükse, mõni seelik ja pluusid või kampsunid, millega neid kombineerida. Ka aksessuaaridega, nagu näiteks sallid, ehted, vööd või käekotid, on lihtne oma välimust erksamaks muuta. Kõigest kümne riideesemega võid vabalt luua sada erinevat kostüümi, kui vaid natukene loomingulist mõtlemist kasutada. Sellel teemal leiab kindlasti ka palju Youtubi juhendeid, kust inspiratsiooni saada.

Seega, kaunilt riietumiseks ei ole tegelikult palju vaja. Viska lihtsalt oma kapist välja katkised ja halvasti istuvad riided ning jäta alles vaid need, milles ennast tõeliselt hästi tunned.
Nii ei teki ka pidevat muret, mida selga panna, sest ükskõik mille Sa oma kapist võtad, istub ideaalselt

Kas välimus on naise juures kõige olulisem?

Ei, kindlasti ei ole välimus naise juures kõige olulisem. See, mis loeb, ei ole see, kas Sul on head geenid, milline on Su figuur või kui palju Sa kaalud. Oluline on aga see, kuidas enda eest hoolitsed ja ennast oma kehas tunned.
Naist ei tee kauniks mitte riided ise, vaid enesekindlus ja iseendaga rahulolu, mis käib aga välimusega käsikäes. Kui naine endast hoolib, siis hoolitseb ta ka oma välimuse eest hästi, mis tähendab, et ta on võimeline hoolima ka teistest.
Ei ole vaja kalleid brände, et stiilne olla, vaid selliseid riideid, milles ennast ise kaunilt tunned, mis on sobivad Sinu figuurile ning on terved ja puhtad.

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga