Sõsar logo valge

"Kuidas oma elueesmärk ära tunda?"

17. Osa

Olen palju mõelnud ja rääkinud eesmärkidest, nende seadmisest ja järgimisest, aga olen vist ütlemata jätnud midagi, mis on tegelikult eesmärkide püstitamisest olulisemgi.

Tean, et oma elueesmärgi leidmine on paljudele meist üheks suurtest ja olulistest küsimustest elus, ning tekitab meis tihti segadust ja pingeid. Näeme palju vaeva püüdes aru saada, mis see täpselt olla võiks, mida tegema peaksime või mille suunas pürgima.

Kuna püüame eesmärki leida läbi ratsionaalse mõtlemise, kipume esiteks tihti üle mõtlema ja nägema probleeme ja takistusi seal, kus neid tegelikult olla ei pruugi. Teiseks, läbi liigse mõtlemise seame ka oma soovid ja eesmärgid mingitesse raamidesse, mis meile tegelikult üldse sobidagi ei pruugi.

Arutades just paar päeva tagasi sedasama teemat heade sõpradega, tõi sõbranna välja mõtte, et tegelikult ei peakski me võibolla üldse mõtlema sellele, mis meie elu eesmärk peaks olema, vaid seda hoopis TUNDMA.

Usun, et meie kõigi alateadvuses on olemas teejuht, mis aitab leia teed parima iseendani, kui ainult õpime seda kuulama nii, et ei teki konflikti selle vahel, kellena näime ja kes tegelikult olla tahame.

Selleks aga, et oma sisemist teejuhti kuulata, hakka tähele panema, mida TUNNED erinevaid asju tehes ja eesmärke seades.

  • Mõtle sellele, mis on need asjad elus, mis Sind positiivse energiaga täidavad ja tegevused, mille lõpetades tunned, et Sul on energiat rohkemgi, kui alustades?
  • Kuidas saaksid selliseid asju oma ellu rohkem tuua?
  • Mis on see, mis Su energiataset negatiivselt mõjutab ja kuidas saaksid seda oma elus vähendada?

Tean, et mõnikord on meil raske oma harjunud tegevuste ja elutempo kõrvalt oma sisemist teejuhti kuulda ja järgida, aga kui õpid seda tähele panema, siis läheb sisemine hääl meis aina tugevamaks, kuni jõuad hetkeni, kus seda tundub võimatu mitte järgida.
Just see ongi hetk, kus oled oma tõelise eesmärgi leidnud ja teel õiges suunas.

Tihti on suuna leidmisel vaja kõrvalist abi, sest me ei ole alati võimelised üksi oma mõtteid märkama ja leidma, seega see on koht, kus saame abi coachidelt, kes aitavad meil meie oma mõtetes selgusele jõuda ja annavad tõuke oma sisemisest teejuhist paremini aru saada.

Ka minul on suurepärane coach, kes näitab mulle teed läbi mu mõtete, kuhu ma iseseisvalt teed leida ei oleks osanud ning avab mu silmad paljudele uutele ideedele. Olen selle eest ülimalt tänulik ning tunnen kui palju kiiremini väline abi mul oma eesmärke leida ja saavutada aitab, kui seda üksi suudaksin.

Kui ka Sina leiad, et vajaksid väikest tõuget elus õige teeotsa leidmisel, siis usun, et saan Sulle selles abiks olla.
Kui soovid rohkem teada sellest, mida coaching teeb ja kuidas, siis leiad rohkem infot SIIT.