Sõsar logo valge

"Inimesed Su teekonnal"

18. Osa

Inimesed, kes Su teekonda mõjutavad

Üks olulisematest faktoritest, mis aitab Sul elus edasi liikuda ja oma eesmärke saavutada, või vastupidi hoiab Sind tagasi tegemast midagi, mida tõeliselt teha tahaksid, on teised inimesed, kes Sind tahes-tahtmata tugevalt mõjutavad.

Kui oled valmis elus uut lehekülge pöörama, siis on mõnikord vajalik enda ümber vaadata ja näha, kes on need, kes Sind selles kiiremini edasi saaksid tõugata ning need, kes Sind tugevalt tagasi hoiavad.
Selleks, et luua uus algus, on meil kõigil vaja natuke julgustust ja inspiratsiooni.

Tean aga, et neile, kes meid alati ümbritsenud on, ei pruugi muutus meeldida, olgu see siis positiivne või negatiivne ja nad kipuvad meid seda tegemast takistama. Kuna inimesed, kes on kaua meie elus olnud, on meile kallid ja olulised, takistame me selle tõttu iseennast vajalikku muutust tegemast, kuna kardame neid kaotada.
Me oleme kurvad, kui lähedased meid muutust tehes ei toeta, ning see tekitab konflikte, arusaamatusi ja stressi. Aga miks see nii on?

Me ei saa tegelikult oma lähedastele pahaks panna, et meie elumuutus neile raske on, sest see on lihtsalt aju loomulik reaktsioon. Ka nende aju tahab jätkata kõigega nii, nagu ta harjunud on, sest nii on efektiivsem ning aju protestib tugevalt ja aktiivselt iga tehtava muutuse vastu.
Aga kuidas sellega toime tulla ja luua tasakaal oma ambitsioonide ja lähedaste suhete vahel?

Selleks, et hoida just neid inimesi ja suhteid, kes Sul iseenda parima versioonini jõuda aitavad, on hea põhjalikult läbi mõelda kes on need, kes on uuel teekonnal abiks ja toeks ning ka seda kes edasiminekut pigem takistavad.

Hea mõte on teha nimekiri nendest inimestest, kes meid positiivselt mõjutavad, ning pühenda neile teadlikult suurem osa oma ajast.
Tuleks ka vaadata, kas meid ümbritseb keegi, kelle seltskonnast oleks parem mõneks ajaks loobuda või talle vähem aega pühendada, kui enne.

Tean, et lähedastega distantsi hoidmine on raske, eriti, kui tegemist on pereliikmetega. Ja tihti on see just nii, et need on meie vanemad või teised lähisugulased, kes meid uute valikute ja otsuste tegemisel takistavad.
Aga kas teiste inimeste ootuste täitmine on ikka meie enda enda heaolust olulisem? Muidugi võib muutus tekitada lahkhelisid aga tegelikult on lõpuks ju ka lähedastel meie seltskonnas parem, kui oleme õnnelikud.
Selleks, et meid muutuses paremini mõistetaks, tuleks olla end ümbritsevate inimestega avatud ja aus, ning selgitada, millist muutust elus teha soovime ja miks. Nii teeme muutuse lihtsamaks nii endale, kui teistele ning võime selles saada rohkem arusaamist ja toetust, kui esialgu oodata oskame.

Uued tutvused

Selleks, et alustada ettevõtmistega, millega varem tegelenud ei ole, tuleb kindlasti kasuks tutvuda ka täiesti uute inimestega, kes seda valdkonda juba hästi tunnevad.

Millised on need kontaktid ja tutvused, kes meid kiiremini oma eesmärkideni jõuda aitaks ja kus neid kohata võiks? Kindlasti võiks leida uusi üritusi, hobisid, sõpruskondi, kes uuel teekonnal hoogu annaksid ja panusta teadlikult rohkem aega ennast inspireerivas seltskonnas veetmisele.

Uued inimesed meie elus ei pea ka tingimata olema ainult need, kellega füüsiliselt kohtume! Need, kes õpetavad, innustavad ja inspireerivad, võivad meie ellu tulla ka näiteks podcastide, raamatute või koolituste kaudu ning valikuid on selles piiramatult, leia ainult endale sobiv.

Vanade sõprade kadumine

Tihti juhtub, et liikudes elus edasi kaotame sõbrad, kes meile mingis eluetapis olulised olid. Muidugi teeb see vahel haiget, kuid kõik inimesed ei olegi mõeldud meie ellu igaveseks jääma.
See ei tähenda, et me ei oleks neist hoolinud, ega nemad meist, kuid see kontakt, mis oli sellel eluhetkel vajalik, ei ole seda enam praegu.

Võib juhtuda, et vanad sõbrad ilmuvad meie ellu tagasi aastaid hiljem või ei kohta neid enam kunagi. Tutvused tulevad ja lähevad, kuid need inimesed, kes on määratud meie ellu jääma, need ka jäävad. Lähevad need, kes jääma ei pidanud, seega ei ole vaja ka mineviku tutvustesse meeleheitlikult klammerduda, sest saame suurepäraselt hakkama ka ilma nendeta.

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga