"Kuidas prioriteedid paika panna?"
9. Osa
Milline on Sinu ideaalne päev?
Täna räägin Sulle ühest lihtsast nipist kuidas enda prioriteedid paika seada, et näha, mis on Sulle tegelikult oluline, et saaksid hakata tegema esimesi teadlikke samme oma ideaalse elu suunas.
Selle juures on vaja käiku võtta eelmises osas räägitud oskus unistada, nii et võta enda jaoks see aeg ja hakka julgelt unistama!
Selleks, et näha suuremas pildis, mis Sinu jaoks elus tegelikult oluline on, alusta sellest, et võta ette märkmik, vihik, või lihtsalt üks tühi paberileht ja kirjuta sinna detailselt üles, milline oleks Sinu IDEAALNE PÄEV.
Pane kirja, mis kell tõuseksid, kirjelda täpselt, mida teeksid, sööksid, kuhu läheksid, kellega ja kuidas, ning ära unusta lisada, kuidas ennast seda tehes tunneksid. Mida detailsem on kirjeldus, seda parem. Ja sealjuures on oluline mitte panna ennast nendesse raamidesse, milles praegu elad. Kirjelda oma ideaalset päeva juhul, kui saaksid teha ükskõik mida, mis üldse maailmas võimalik on. Ära karda suurelt unistada, just see on see, mis Sind elus edasi viib!
Mida teha, kui oled oma ideaalse päeva kirja pannud?
Kui oled oma ideaalse päeva kirja pannud, on aeg see korralikult üle vaadata, selleks tee järgmist:
- Kõigepealt tee nimekiri kõigest, mis Sul Su ideaalse päeva saavutamiseks juba olemas on (näiteks pere, sõbrad jne).
Märka ja hinda seda, mis Sul juba on ning kuhu jõudnud oled. Pea meeles, et ka asjad, mis võivad meile tunduda iseenesestmõistetavad, ei pruugi seda tegelikult olla. Võtame näiteks lugemisoskuse, mida Sa ilmselgelt valdad, sest muidu ei oleks Sa praegu siin, kuid see on miljonite inimeste jaoks ka tänapäeval täiesti kättesaamatu oskus ning ületamatu takistus! - Siis jätka sellega, et tee nimekiri asjadest, mis Sul ideaalse päeva saavutamisest veel puudu on.
PS! Ära pane sinna nimekirja, et puudu on raha. See on ainult vahend, mitte eesmärk! - Nüüd hakka ükshaaval, tähtsuse järjekorras, kõige tähtsam esimesena, ette võtma neid asju, teadmisi või oskusi, mida Sul veel vaja on, ning pane iga asja kohta kirja, mida selleks tegema peaksid, et seda saada.
- Mine sellega nii detailseks, et pane paika need väiksed sammud, mida saaksid teha juba TÄNA ja IGA PÄEV edaspidi, et selle eesmärgini jõuda!
Väikestel sammudel on TOHUTU jõud ja suurte eesmärkideni jõamegi just siis, kui keskendume väikestele sammudele, üks päev korraga. Tean, et praegu ei suuda meist keegi ette kujutada, kui kaugele need väiksed sammud meid näiteks kümne aastaga viia võivad.
Nagu Tony Robbins (üks maailma kuulsamaid motiveerijaid ning enesearengu teemadel kõnelejaid), tihti ütleb: “ inimesed kipuvad üle hindama seda, mida nad ühe aastaga teha suudavad, aga alahindavad seda, mida suudavad saavutada kümnega.”
Muutused mõtlemises, harjumustes, käitumises ja seega ka tulemustes, mille oma tegevusega saavutame, ei tule üleöö, seda tuleb teha tasapisi, et oma aju mitte üle koormata ja anda talle aega muutustega kohaneda. Just nii on muutused kõige püsivamad.
Kui oled kõik need asjad paika pannud, mida Sul Su ideaalse päeva saavutamiseks veel vaja on, ning pannud paika plaani, kuidas seda saavutada, vähemalt kolme kõige tähtsama asja kohta sealt nimekirjast, siis hakka tegutsema ja selle abil oma tuleviku eesmärke seadma.
Võta enda jaoks aega ka näiteks iga kuu kõik need eesmärgid üle vaadata, uuesti hinnata ja vaadata, ka oled endiselt õigel teel. Mis on aga kõige olulisem, on see, et paneksid paika need väikesed sammud, millest saad alustada JUBA TÄNA, ning hakkaksid neid järjekindlalt järgima. Kui seda teed, siis on unistuste saavutamine lõpuks kõigest vormistamise küsimus, sest tead, et saavutad need kindlasti! 🙂