Sõsar logo valge

"Miks unistamine nii oluline on?"

8. Osa

Miks unistada?

Selleks, et et elada oma unistuste elu, on muidugi aluseks see, et tead, milline see unistuste elu tegelikult üldse olema peaks. Kahjuks kipume tihti aga täiskasvanuks saades oma suurepärase unistamise oskuse unarusse jätma. Täna selgitan aga, miks see oskus siiski meile nii oluline on.

Nagu eelmistes osades rääkisin, siis algab uute võimaluste leidmine neile kõigepealt oma mõtetes ruumi tegemisest, ehk siis sellest, et vabaned hirmu, mure ja ärevuse tekitatud stressist ja hakkad oma nullpunkti nägema nagu uut suurepärast võimalust luua endale just selline elu, mida elada tahaksid!
(PS! kui Sa seda veel teinud ei ole, siis loe kuidas hirmudest lahti lasta SIIT)

Siis, kui oled oma hirmude ja muredega rahu saavutanud, on aeg hakata UNISTAMA!

Eriti just nullpunkt, ehk siis uus algus Su elus, on täpselt see aeg, kus Sinu jaoks on kõik võimalused valla, sest kaotada ei ole ju midagi! Mu praeguse aja lemmik ütlus ja mõte on, et “ühte head kriisi ei saa ju raisku lasta”! Nii, et võta sellest kõik õppetunnid ja võimalused, mida vähegi saad, sest see on see, mis teeb Sind tugevamaks ja aitab elus edasi jõuda. Ning kui peaksid tulevikus uuesti kriisi sattuma, siis ei tundugi see Sulle enam üldse probleem, sest tead juba täpselt, mida teha!

Kui oled selleni jõudnud, et oled valmis uue entusiasmiga otsast alustama, siis tuleta meelde, mis tunne on unistada. Kui Sa ei unista, siis kuidas saaksidki jõuda eluni millest oled unistanud, kui ei tea, milline see üldse olema peaks?

Miks unistused kaovad?

Ma näen, kui palju on minu tutvusringkonnas naisi, kes on saavutanud elus kõik, mida ühiskond neilt oodanud on. Nad on lõpetanud kooli, ülikooli, leidnud hea tasuva töökoha, abiellunud ja lapsed saanud, ning paljud neist ka lapsed juba kooli saatnud, aga kui see kõik on saavutatud, siis olekski nagu kõik eesmärgid täidetud ning takerdud mingisse punkti ja mõtled, kas see ongi nüüd kõik, mida ma elult tahtsin? Kas see jääbki nüüd nii ja kui see nii on, kas siis see ongi see mis mind päriselt õnnelikuks teeb?

Kui teeb ja tunned, et just see ongi see, mida Sa elult soovid, siis mul on hea meel, Sa oled õnnelik naine ja oled tubli, et oskad hinnata seda, mis Sul on! See on hindamatu oskus!

Samas on aga palju neid, kes tunnevad, et sooviksid enamat. Nad tunnevad et on töö- ja eraelu pidevas jooksmises ja rutiinis kaotanud iseenda, oma unistused, ambitsioonid ja eesmärgid ning see on see, mis meid kurbuse ja depressioonini viib, kuigi tihti ei saa me isegi aru, miks see nii on. Miks ma ei ole õnnelik, kui mul on ju tegelikult kõik olemas, armastan oma peret, kodu ja tööd, kuid siiski tundub alati, et midagi on nagu puudu.

Ja puudu ongi tavaliselt just see, et oled unustatud, et elad oma elu iseendale! Nii, et tuleta see endale meelde! Mõtle, mis teeb SIND õnnelikuks, mis on SINU unistused ja mida oma elus teha ja näha sooviksid.

Paljud emad näiteks ei tunne, et saaksid teha just seda, mis NEID ENNAST õnnelikuks teeb, sest arvavad, et teeksid seda oma laste heaolu arvelt. Aga tea, et SEE EI OLE NII. Tead, millal Su lapsed on tõeliselt õnnelikud? Loomulikult siis, kui ema on õnnelik! Näita neile oma eeskujuga, et õnnelik olemine on oluline, siis õpivad seda olema ka nemad!

Millest mina unistan?

Aga miks ma teile siin unistamisest üldse räägin? Teen seda sellepärast, et unistamine on mulle alati oluline olnud ja olen seda ka teadlikult elus hoidnud, ning unistan siiani suuremalt, kui mina ise, või keegi teine mu ümber, võimalikuks peab. Ja teate mis, tänu sellele, et julgen ja oskan unistada, on enamus nendest unistustest ka tõeks saanud, ning olen elanud tagasivaates ka endale uskumatut elu.

Unistasin juba kooli aja, et õpin välismaal, elan paljudes maailma riikides (sealhulgas Uus-Meremaa, mis oli alati mu unistuste sihtkoht, Austraalia, Hiina ja paljud teised riigid), saan reisimise eest palka, ehitan suurepärase karjääri, minust saab ettevõtja ja ostan endale omaenda kodu.
Kõik need unistused olen ka täitnud ja rohkemgi veel!

Ma olen kõike seda teinud minimaalsete vahenditega ja kõrvalise abita, nii et elamaks oma unistuste elu, ei ole vaja rikkaid vanemaid, kasulikke kontakte, vedamist või erilisi teadmisi või oskusi. Ainus, mida vaja on, on osata unistada ja need unistused ka väikeste sammude haaval ellu viia.

Aga millest ma siis praegu unistan, kui olen kõik oma lapsepõlve unistused täitnud?

Mõnes mõttes on mu unistused muutunud rohkem sissepoole suunatuks, mu unistus on lihtsalt olla õnnelik, vaatamata kohast, kus olen või olukordadest kuhu satun, seega omada kontrolli kõigi oma mõtete ja tunnete üle, mis on küll eluaegne töö, kuid tunnen, et olen olulise osa sellest teekonnast läbinud. Ma unistan, et minust saab absoluutset parim versioon iseendast, nii füüsiliselt, kui vaimselt ja et minus ei oleks sisemist konflikti sellega, kes ma olen ning sellega, kes tegelikult olla tahan.

Ma usun, et alustades oma sissepoole suunatud unistuste täitmisega, täidan ka oma materiaalsed unistused. Ma unistan, et minust saab Eesti üks edukamaid naisettevõtjaid. Ütlen seda julgelt, et ka Sina julgeksid unistada suurelt, sest kui unistan suurelt ja saavutan sellest vaid väikese osa, on see ikkagi rohkem, kui siis, kui unistan väikselt. Ja kui oma suurt unistust ei saavuta, siis vähemalt tean, et olen proovinud ja andnud endast parima ning seega ei ole mul ka elus midagi kahetseda.

Tean, et olles edukas ettevõtja, saan olla eeskujuks tuhandetele teistele naistele, aidates ka neil olla õnnelik ja edukas ning näidata, milleks me naistena võimelised oleme ja just see on see, mis mind inspireerib ja jätkama sunnib.

Ja kui olen ka Sind inspireerinud olema natukenegi õnnelikum, siis tean, et nii mõjutad Sa positiivselt ka oma peret ja tuttavaid, mis ongi see panus, mida mina isiklikult maailma paremaks paigaks muutmiseks anda saan.

Aga igatahes, suured teod saavad ALATI alguse unistustest, nii et esimeseks sammuks õnne suunas on hakata unistama. Ja unistusi ei tohiks piirata selle reaalsusega, milles praegu oleme. Tea, et tegelikult on kõik võimalik, mida vaid soovime, nii, et unista julgelt ja suurelt ning ära lase endal, ega kellelgi teisel ennast selles takistada!

Järgmistes postitustes räägin Sulle, mida teha, et oma unistusi täitma hakata ja uusi võimalusi leida. Niikauaks, mõnusat unistamist!

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga