Sõsar logo valge

"8 väikest igapäevast sammu uute võimaluste nägemiseks"

10. Osa

Mis on need 8 väikest sammu, mida igapäevaselt teen, et uusi võimalusi näha?

Toon täna näiteks, mis on need väikesed asjad, mida mina hakkasin igapäevaselt tegema, et oma mõtlemist, suhtumist ja seega ka saavutatavaid tulemusi muuta, ning mis on mind viinud just ÜKS VÄIKE SAMM KORRAGA selleni, et teen täna palju selliseid asju, milleks ma kõigest aasta tagasi ennast IIALGI võimeliseks ei pidanud!

Selleks õppisin oma automaatseid mõtteid kuulama ja kriitiliselt hindama. Ehk siis igapäevaselt:

1. Märkan, kust mu negatiivsed mõtted tulevad ja miks
2. Harjutan teadlikult positiivseid tundeid looma

Hakkasin ka tegelema sellega, et saaksin füüsiliselt ideaalsesse vormi, ehk siis õppima tervislikku toitumist ning seda, kuidas oma keha toonust tõsta. Seda kõike on vaja sellepärast, et kui oleme füüsiliselt heas vormis, on ka ajul tunduvalt rohkem energiat olla loov ja produktiivne. Selleks, et eesmärgini jõuda:

3. Planeerin alati järgmise päeva eined ette, sealjuures pean silmas, et menüü oleks tervislik
4. Teen iga päev mõned minutid trenni, näiteks jooksen või teen lihaseharjutusi

PS! Seda, kuidas saada füüsiliselt ideaalsesse vormi, õpetan täpsemalt enda loodud kaaluprogrammis, mis on mõeldud spetsiaalselt naistele. Rohkem infot programmi kohta leiad SIIT. Kaaluprogrammiga ühinemiseks ei pea olema eesmärgiks kaalu kaotada, programm räägib ka sellest, kuidas muuta oma suhtumist toitu ja iseendasse, et saavutada parem tasakaal keha ja vaimu vahel.

Lisaks füüsilisele vormile võtsin ma ka teadlikult aega enda arendamiseks ehk siis:

5. Kuulan iga päev vähemalt ühe podcasti, mis mind inspireerib
6. Loen iga kuu vähemalt ühe raamatu, ehk siis iga päev mõned leheküljed

Ma õpin ka olema iga päev tänulik selle eest, mis mul juba elus olemas on seega:

7. Kirjutan igal õhtul üles viis asja, mille eest olen just selle päeval tänulik

Ja viimase, aga väga olulise asjana, otsustasin oma ajule ka iga päev natuke puhkust anda, seega:

8. Võtan iga päev vähemalt viieks minutiks aja maha ja harjutan meditatsiooni

Kuidas kõigiks sammudeks aja leian?

Kui ma oleksin täpselt neid samu soovitusi aasta eest lugenud, siis oleksin ma ilmselt selle lihtsalt kõrvale jätnud, mõeldes: “minul küll sellist aega ei ole, et kõiki neid asju teha” ja oma elu samamoodi pidevalt kiirustades jätkanud.

Samas, nüüd tean, et see tund-paar mu päevast, mis nendele asjadele kulutan on tegelikult kõige väärtuslikum, ning see osa päevast, mis mulle kõige rohkem annab.

Aga kust see aeg leida? Kas oled märganud, kui palju aega veedad sotsiaalmeedias scrollides, telekat vaadates või niisama mittemidagi tehes. Just see on see, mille arvelt võtan aja enda arendamiseks. Podcaste ja audioraamatut saan kuulata ka teiste asjade kõrvalt, näiteks koristades või süüa tehes. Oma mõtete kuulamine ja positiivsete tunnete harjutamine ei võta tegelikult üldse aega ja tunni selleks, et olla füüsiliselt aktiivne võtan tavaliselt hommikuti, et sellega algavaks päevaks energiat süstida.

Mida teed Sina selleks iga päev, et oma enesetunnet parandada ja areneda parimaks versiooniks iseendast?
Jaga ka meiega oma kõige paremini toimivaid nippe, et meil oleks valikut leida just need asjad, mis meie jaoks kõige paremini toimivad ja positiivset energiat annavad.

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga