Sõsar logo valge

"Keskkonnamuutus"

19. Osa

Mida teha, kui motivatsioon kaob?

Kui olen üldiselt hea iseenda motiveerija siis mõnikord tuleb ette ka olukordi, kus ennast kohe üldse kokku ei suuda võtta. Järsku oleks inspiratsioon ja motivatsioon nagu õhku haihtunud ja ka kõige suurem tahtejõud ei pane mind tegema seda, mida planeerinud olin. Aju suudab muidugi leida miljon muud tegevust vabanduseks, miks ma kohe kindlasti planeeritut praegu teha ei saa. Näiteks vajavad õues lehed meeleheitlikult riisumist või raamaturiiuli korrastamine ei saa kindlasti enam päevagi kauem oodata.

Olin hiljuti mitu päeva täiesti ummikus ja ei suutnud millegipärast üldse oma plaanidega edasi liikuda, kuigi teadsin täpselt, mis on need sammud, mida tegema peaksin.

Selleks, et ennast ummikust jälle välja aidata, otsustasin, et seekord on parimaks lahenduseks keskkonnavahetus, et saaksin kõrvale igapäevastest segajatest ning annaks oma ajule võimaluse mõtted jälle paika sättida.

Seekord otsustasin, et sõidan nädalaks Tartusse, mida ka tegin ja kogu hingest nautisin.
Keskonnavahetus aitas mul üle saada oma mõtteplokkidest, mis mind juba pikemat aega takistanud olid ja leida uut jõudu ja inspiratsiooni.

Kui tunned, et oled ka oma tegemistega ummikusse jooksnud, siis on keskkonnavahetus midagi, mida kindlasti proovida soovitan.

Selleks, oma aju natuke värskendada, ei pea tingimata tegelikult kodust ära sõitma, nagu mina seekord tegin, vaid piisab ka oma töölaua värskendamisest, toa ümberplaneerimisest või siis proovida mõnda aega töötada teises toas või näiteks mõnes mõnusas kohvikus, kui see võimalik on.

Mis on need nipid, mis on Sinul aidanud ennast kokku võtta ja eesmärkide täitmisega edasi liikuda, kui oled ootamatult ummikusse sattunud?

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga