Sõsar logo valge

"Mis on anne ja kuidas seda leida?"

36. Osa

Kas mõned inimesed on andekamad, kui teised?

Andekus võib inimestes väljenduda miljonil erineval viisil ja ma usun kindlalt, et meil kõigil on vähemalt üks eriline anne, mõni lihtsalt ei ole seda veel leidnud.
Anne ei pea kindlasti olema ainult muusikas, kunstis või kirjanduses. Andekus võib väljenduda ükskõik milles. Kasvõi näiteks aianduses või raamatupidamises.

Tihti võtame oma annet ka kui midagi iseenesestmõistetavat ja eeldame, et selles ei ole midagi erilist, sest me ei pea ju selle nimel üldse pingutama, see lihtsalt on. Seega, me ei pruugi arugi saada, et see on anne.

Minul juhtus see alles hiljuti, et leidsin selle, milles tõeliselt andekas ja loominguline olen, kuid mida enne polnud millekski eriliseks pidanud.
See anne peitub selles, et kujutan ilma mingit vaeva nägemata endale ette erinevaid maitsekombinatsioone, näen neid unes ja võin 15 minuti jooksul vabalt välja tulla vähemalt 50 täiesti erineva retseptiga, kui nimetad ainult ühe koostisosa. Olen seda alati teinud, kuid teadlikult märkasin seda alles eile, kui hakkasin kirja panema oma järgmise kokaraamatu ideid ja tundsin, et ma lihtsalt ei jõua piisavalt kiiresti kirjutada, ideid oli peas nii palju.

Minu jaoks on erinevate maitsete kombineerimine olnud alati midagi iseenesestmõistetavat. Ümber maailma reisides ja uusi toite ja maitseid avastades teen juba alateadlikult oma peas nimekirja roogadest, millesse ja kuidas uut maitset lisada võiksin.

Avastasin aga alles umbes nädala tagasi, et see ei olegi kõigil nii ja seega, alles alates tänasest olen teadlikult teel oma ande avastamise ja täiendamise juurde. Tean, et see saab olema pikk aga põnev teekond.

Kuidas Sinuga on, kas tunned, et oled oma anded leidnud? Kui oled, siis mis on see asi, milles oled imeliselt osav?

Kui Sa aga ei ole veel päris kindel, kas oled oma anded leidnud, või sooviksid neid veel avastada, siis soovitan järgmisi nippe:

  • Mõtle, mis on tegevused, mida tihti teed ja naudid? Kas neist on midagi, mis Sul ilma suurema vaevata eriti hästi välja tuleb?
  • Mis on see, mille peale leiad ennast mõtlemas siis, kui Sul on aega lihtsalt unistada?
  • Mis on see üks asi, mida teeksid alati ka siis, kui saaksid valida teha ükskõik mida maailmas kogu oma ülejäänud elu?
  • Küsi kindlasti ka Sind hästi tundvatelt inimestelt, mis võiks olla see, milles oled eriti osav ja andekas.
  • Kui need nipid hästi tulemust ei taha anda, siis leia endale coach, kes oskaks Su mõtteid peegeldada ja tuua alateadvusest välja varjatud hirmud, rõõmud ja piiravad mõtted, et saaksid oma andeid selgemini näha. On tavaline, et oleme oma anded sügavale alateadvusesse matnud juba lapsepõlvest, sest neile puudus toetus või ei sobinud nad lapsevanema maailmavaatega. Selleks aga, et varjatud anded jälle leida, tuleb võtta ette teekond sügavale iseenda sisse.

Nagu juba jutu alguses mainisin, siis usun, et mitte ükski inimene ei ole andekam, kui teine. Me oleme kõik võrdselt andekad, lihtsalt erinevates asjades. Vahe on aga selles, kuidas õpime oma annet tundma, kasutama ja arendama ning kas tõesti soovime seda ja usume endasse seda tehes.

Kui tunned, et vajad oma ande leidmiseks natuke rohkem tuge, siis saad coachingu kohta täpsemalt lugeda SIIT.

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga