Sõsar logo valge

"Kuidas iseendale meeldida?"

27. Osa

Mida Sina peeglist näed?

Kui eelmises postituses rääkisin ühest lihtsast meditatsioonist, mille abil õppida ennast aktsepteerima sellisena, nagu oleme, siis seekord kirjutan natuke lähemalt, kuidas õppida ka oma välimusega leppima.

Selleks, et saaksime isiklikus arengus edu saavutada, on oluline, et hoolime iseendast. Mõtle korraks sellele, kas tahaksid aidata kedagi, kes Sulle üldse ei meeldi? Palju lihtsam on ju aidata neid, keda armastad ja kes Sinus positiivseid emotsioone tekitavad, kas pole?
Sama kehtib Sinu enda kehaga!

Suurem osa naisi ei salli oma keha, vaatamata sellele, et tema partner või teised inimesed seda absoluutselt ideaalseks peavad. Oma keha armastamine ei sõltu sellest, kuidas teised seda näevad või kui palju komplimente Sulle tehakse, peeglist näed ikka seda, milliseks oma keha ise mõtled. Kuna oleme kogu elu oma aju harjutanud vigu otsima ja nägema, siis on need ka Sinu keha juures esimesed, mida märkad, jättes tähelepanuta selle osa, mida kauniks pead.

Kui meile vaatab peeglist vastu aga keegi, kelle välimus meile kohe üldse ei meeldi, siis ei ole ka tema eest hästi hoolitsemine lihtne.

Miks me endas pidevalt vigu otsime?

Naistena oleme pidevalt ümbritsetud ajakirjadest, reklaamidest, filmidest ja raamatutest, mis meid oma välimuse suhtes negatiivselt mõjutavad ja millepärast arvame, et meie keha juures on alati midagi valesti. See paneb meid ostma tuhandeid erinevaid tooteid, et ennast ilusamana tunda.
Fakt on aga see, et ilusamana saavad meid tegelikult tundma panna AINULT meie enda mõtted!

Kahjuks on negatiivsed mõtted oma keha suhtes muidugi tavaliselt nii sügavalt juurdunud, et võtame neid asju, mis meile oma keha juures ei meeldi, kui fakte, mitte kui meie enda mõtteid või kinnisideid mis need tegelikult on ja mis on tavaliselt reaalsusest vägagi kaugel.

Selleks, et saaksid ennast oma kehas hästi tunda, peaksid muutma oma arusaama ja mõtlemist kehast ja peeglisse vaadates mõtlema hoopis sellele, mida enda juures hindad.

Kui arvad, et seal tõesti ei ole midagi armastada, siis Sa eksid! Kas Sa ei armasta seda, et Sul on käed, millega saad kirjutada, kallistada või oma last sülle võtta? Oma jalgu, mis annavad võimaluse liikuda ja südant, mis hoiab Sind elus?

Mida teha, et oma keha tõelist ilu märgata?

Selleks, et õppida märkama, mis Sulle oma keha juures meeldib, võta paber ja pliiats ja kirjuta üles vähemalt 10 asja, mida oma keha juures armastad.

Hoia nimekiri alati enda lähedal ja loe see endale igal hommikul meeldetuletuseks ette. Kui oled juba tõeliselt aktsepteerinud neid kümmet asja ja neid iga päev märkad, siis täienda nimekirja.

Aga kuidas armastada neid osi oma kehast, mis Sulle ei meeldi?

Selleks, et õppida armastama ka neid osi oma keha juures, mille osas oled ennast vennud, et need ei ole piisavalt ilusad, on hea vaadata, kust need mõtted tulevad.

Selleks:

  • Leia mõte, mis paneb Sind arvama, et miski Su keha juures ei ole ilus.
  • Kas see mõte on tõsi? Kas Sa oled absoluutselt 100% kindel, et see mõte on universaalne fakt, mitte Sinu loodud illusioon?
  • Mõtle, kuidas ennast tunneksid, kui Sa ei oleks seda mõtet mõelnud. Kas tunneksid ennast selle mõtteta paremini?
  • Too paar näidet, miks Su mõte ei ole tõsi!
  • Leia uus mõte, mis on eelnevaga võrdselt tõsi aga paneb Sind paremini tundma ja hakka seda harjutama.
  • Korda seda protsessi absoluutselt iga osa kohta oma kehast, mis Sulle ei meeldi!

PS! Eriti just välimuse ja ilu puhul ei ole universaalseid tõeseid fakte! Tead ju isegi, et ilu on vaataja silmades, nii et ükskõik mis vabanduse Sa ka leiad, et väita, et midagi Sinu juures ei ole ilus, tea, et see ei ole tõsi, see on ainult Sinu enda mõte!

Kuna oleme negatiivseid mõtteid oma peas väga palju korranud, siis on seda pea võimatu üleöö muuta, seega soovitan seda teha järk-järgult. Kui muudad oma mõtet ühest äärmusest teise, siis on tõenäoline, et Sa ei suuda oma aju veenda, et uus mõte on tõsi ja kui Sa uut mõtet ei usu, siis ei saa see ka toimida.

Seega toon näite, kuidas seda järk-järgult teha:

Näiteks mõte et “mul on kole nina” võiksid esialgu asendada mõttega “mul on nina“. Kui Su aju on uue mõtte omaks võtnud ja peeglisse vaadates on esimeseks mõtteks lihtsalt “mul on nina”, siis hakka harjutama mõtet “mul on täitsa normaalne nina, tänu sellele saan hästi hingata ja lõhna tunda” ja kui see on juurdunud, siis mõtle, et “mu ninal pole ju tegelikult midagi viga”, kuni jõuad ükspäev lõpuks selleni, et vaatad peeglisse ja tabad ennast mõttelt “mu nina on ju tegelikult täitsa kena, huvitav miks ma varem seda ei arvanud”.

Hakka uusi mõtteid harjutama ja vaata, kuidas iga päevaga soovitud tulemusele aina lähemale jõuad! Mida tihemini uusi mõtteid harjutad, seda kiiremini hakkad endas ka ilu nägema.

Pea meeles, et see keha, mis Sul on, on parim, mis üldse olla saab juba sellepärast, et on ainus, mis Sulle antud on. Hoolitse tema eest, et ta saaks teha seda, mida kõige rohkem teha tahab – sind hästi teenida!

1 thought on “27. Kuidas iseendale meeldida?”

  1. Pingback: 37. Mis on afirmatsioonid? -

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga