Sõsar logo valge

Saladus, mis lahendab KÕIK probleemid

5. Osa

Kas probleemid saavad iseenesest laheneda?

See saladus, mis kui imeväel lahendab absoluutselt KÕIK probleemid, on nii lihtne ja elementaarne, et loodan, et paljud teist teavad ja praktiseerivad seda juba ammu, aga minu jaoks oli see midagi, milleni elus veel jõudnud ei olnud.

Räägin Sulle kõigepealt, kuidas minu jaoks see “klikk” ära käis, nagu oleks lambipirn peas süttinud – mis oli see, mis mu arusaamu oma maailmapildist täielikult muutis ja viis mind teekonnale mille käigus avastan samm-sammult parimat versiooni iseendast.

Kuidas ma enda jaoks vastused leidsin?

Olin parajasti teel üksinda autoga Tallinnast Prahasse ja otsustasin igavusest kuulata podcaste, mida üks sõbranna mulle juba ammu soovitanud oli. Sellel hetkel oli mul elus olemas pea kõik, millest unistanud olin. Mul oli oma kodu, suurepärane karjäär ja sissetulek, ma sain palka oma absoluutse lemmiktegevuse – reisimise- eest ja mu kolleegid olid ka mu parimad sõbrad. Mul oli oma unistuste elu, kuid millegipärast tundsin, et ma ei ole siiski õnnelik, ega rahul iseendaga sellisena, nagu olen. Olin ületöötanud, stressis ja väsinud ega suutnud nautida kõiki neid kingitusi, mida elu mulle pakkunud oli.

Olles üksi sellel pikal teekonnal, oli mul lõpuks aega iseenda mõtteid kuulata ja ka süveneda õpetustesse, mida sellest podcastist kuulsin. Olin jõudnud umbes kümnenda osani, kuni kuulsin rääkijat ütlemas, et see mida ja kuidas ennast tunneme, ei sõltu absoluutselt mitte millestki muust, kui sellest, kuidas ja mida me sellel hetkel MÕTLEME, seega muutes oma mõtteid saame ükskõik millisel hetkel elus tunda ükskõik millist tunnet vaid soovime!

Olin alati teadnud, et inimese õnn sõltub vaid iseendast, mitte ühestki muust välisest tegurist, aga kuni selle hetkeni ei olnud ma aru saanud KUIDAS seda õnne enda seest leida ja tundeid kontrollida.

Vaid see üks kuuldud lause avas mu silmad ja hakkasin sellest päriselt aru saama, et ainus, mida elus muutma pean, on mu enda mõtted, mis omakorda lahendab KÕIK “probleemid” mida endale elus ette kujutan, sest ükski probleem ei ole probleem, kuni selle hetkeni, millal me selle enda peas probleemiks mõtleme ning seega endas negatiivseid tundeid esile kutsume.

Mis järelduseni jõudsin?

Samal teekonnal, kõigest paar tundi hiljem, jõudsin järeldusele, et õnnelik saan olla vaid siis, kui elan just selles hetkes, kus parajasti olen, muretsemata mineviku pärast, mida ei saa niikuinii muuta ega tuleviku pärast, milles ei ole miski kindel, sest kujutelm minevikust ja tulevikust on see, kus kõik meie “probleemid” ennast tegelikult peidavad.

Mulle sai selgeks, et just see praegune hetk kus oleme, on absoluutselt parim hetk, mis mis meil kunagi on olnud ning parim, mis kunagi tuleb, sest see on AINUS hetk, mis meil tegelikult on!

Ma tõin ennast mõttes sellesse hetke ja leidsin teadlikult mõtte, mis mind just sellel hetkel õnnelikuks tegi. Vaatasin enda ümber ja valisin näha ainult neid asju, mis olid hästi, asju, mis pakkusid mulle rõõmu just selles hetkes. See oli kaunis loodus ja päikesepaiste, mida autoaknast nägin. See, et ma olin teel kuhugi, kuhu väga tahtsin minna ning see võimalus nautida aega ainult iseendaga, leides aina enam põhjusi, miks olla õnnelik.

Ja tead mis, see tõesti toimis! Ma tundsin puhast rõõmu, naeratasin omaette ja nautisin ka ülejäänud sõitu kogu südamest. See hetk motiveeris mind õppima ennast ja oma mõtteid kuulama ja vaatama sügavamalt enda sisse, et leida see mina, kes ma tegelikult olla tahaksin.

Sellest sai alguse minu uus teekond. Praeguseks tean kindlalt, et teekond parima iseenda juurde võib olla pikk ja aeg ajalt ka raske, aga iga samm sellel teekonnal on seda miljon korda väärt!

Mida see avastus mu elus muutis?

Kõik need õppetunnid, mida alates sellest hetkest iseenda ja oma aju koht õppisin, on toonud mind siia, kus praegu olen. Vaatamata sellele, et kaotasin koroona tõttu pea kõik, mida oma endise elu juures armastasin ja tähtsaks pidasin, tunnen, et olen nüüd õnnelikum, kui kunagi varem.

Ma olen praegu, 35 aastaselt, absoluutselt oma elu parimas füüsilises vormis, sest saades aru oma aju mõttemustritest, ei ole enam üldse raske mitte liigselt süüa ja ka trenni tegemine tundub, kui lapsemäng. Olen võrreldes selle ajaga kaotanud 10kg ja näen, et mul on lihased, mida mul kunagi varem olnud ei ole. Ja mis veel palju parem ja olulisem, on see, et mul on tunduvalt lähedasemad suhted oma pere ja paljude sõpradega.

Selle asemel, et takerduda probleemidesse ja näha vaid takistusi, näen oma elus pidevalt vaid uusi põnevaid võimalusi ja sean eesmärke, mille saavutamisest ma kõigest aasta tagasi undki ei oleks osanud näha. Ja mis kõige parem, on see et ma ka jõuan nende eesmärkideni, mille endale sean!

Ja see kõik ei olnud üldse raske või isegi mu eesmärk, vaid nagu positiivne “kõrvalnäht” mis oma mõttemustreid jälgima ja kontrollima õppides nagu iseenesest tekkis.

Loomulikult ei tähenda see, et enese arendamise teekond on nüüd minu jaoks lõppenud ja olengi ideaalne inimene, seda kindlasti mitte! See on alles teekonna algus! Ma siiski ka libastun aegajalt ja mul on tagasilööke, nagu meil kõigil, ja see on ok, sest tean, et mul on veel nii palju õppida ja ruumi areneda. Kaugeltki kõik mu eesmärgid ja unistused ei ole veel täidetud, aga tean, et olen teel õiges suunas, ning kui tõesti eesmärgile keskendun, ei ole ka selle saavutamine mingi probleem.

Kui ka Sina oled alustamas uut teekonda elus, siis loodan südamest, et leiad minu postitustes ka enda jaoks nippe, ideid või motivatsiooni, et sellega jätkata, või vähemalt tunda, et Sa ei ole oma uuel teekonnal üksi.

Kui tunned, et soovid ka hakata oma päris mina lähemalt tundma õppima ja alustada teekonda õnnelikuma iseenda suunas, siis selgitan Sulle järgmises paaris osas täpsemalt, mida tegin, et oma mõtetes selgusele jõuda.
Kui tunned aga, et ei ole hetkel selleks valmis, siis võid muidugi need osad praegu vahele jätta ja tulla selle juurde tagasi siis, kui on õige aeg oma elus järgmine ja veelgi põnevam lehekülg keerata.

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga