Sõsar logo valge

"Kuhu väikesed sammud mind viisid?"

11. Osa

Kas alustame päriselt nullist?

Pean siin tunnistama, et kui väidan, et alustan nullist, siis see ei ole tegelikult päriselt tõsi. Keegi meist, ei mina ega Sina, ei alust täitsa nullist. Meil on teadmised ja elukogemus, mis on hindamatud ja mida keegi meilt ära võtta ei saa.

Need igapäevased väikesed sammud, millest eelmises postituses rääkisin, aitasid mul oma eelnevate kogemuste põhjal leida, mis on see, mida hindan ja tegelikult elult tahan. Läbi nende sammude õppisin paremini aru saama oma tugevustest, nõrkustest, oskustest, teadmistest, soovidest ja kirest.

Näen, et kui ma ei oskaks hinnata oma elukogemusi, nii positiivseid, kui negatiivseid, ei olekski võimalik leida neid asju mida tegelikult elus vajan ja tegema peaksin.

Kõiki oma võimalusi ja oskusi analüüsides leidsin, et mulle on hingelähedased ja positiivset energiat andvad: inimesed ja suhtlus, toit, tervis ja ettevõtlus.

Kui need asjad leidsin ja üles kirjutasin, olid esimesed sammud oma uuel ja põneva teekonnal juba tunduvalt lihtsamad ja hakkasin leidma võimalusi, kuidas seda, mis mind päriselt huvitab, rohkem oma ellu tuua.

Inimesed

Mul on elus olnud suurepärane võimalus jälgida ja õppida tundma inimeste käitumist ja mõtlemismustreid, olles võõrustanud giidina tuhandeid külalisi igast maailma paigast, elades paljudes erinevates riikides ja juhtides rahvusvahelisi meeskondi.

Nüüd, kui olin taas nullpunktis ja sain valida millele oma aeg pühendada, valisin üheks neist asjadest just selle. Tahtsin teada, kuidas meie aju toimib ja miks käitume just nii, nagu käitume. Tean, et vaatamata sellele, millisest riigist pärit oleme või milline on meie taust, käitumismustrid, soovid ja vajadused on meil sellegipoolest samad ning meis kõigis on tunduvalt rohkem sarnasusi, kui erinevust. Et sellest kõigest paremini aru saada, olen pühendanud suure osa oma ajast psühholoogia ja coachingu paremale tundmaõppimisele.

Ei ole olnud ka paremat aega õpitu praktiseerimiseks, kui praegu, sest loomulikult oli kõige suurem väljakutse alustada iseendast ja leida leida tee, kuidas nullpunktist edasi liikuda. Kui tundsin, et olin õppinud oma mõttemustreid ära tundma ja kontrollima ning tänu sellele oma tee leidnud, sain aidata ka teisi.

Kuna olen juba üle kümne aasta turismisektoris tegutsenud, on sellega seotud ka suur osa mulle lähedasi ja kalleid inimesi, kes nagu minagi, olid üleöö kaotanud oma töö, unistused ja eesmärgid. Ma nägin, kui suur mõju on oskusel kuulata ja õigeid küsimusi küsida minu enda jaoks. Nägin ja tundsin, kuidas life-coaching mind sellel minu jaoks raskel ajal aitas ja teadsin, et saan selle abil aidata ka teisi, kes seda soovivad ja seda ka tegin ja teen praegugi.

Toit ja tervis

Teine oluline ja südamelähedane teema on mulle alati olnud toit. Tean toidu valmistamisest palju, sest see on mulle alati meeldinud. Kuna olen töötanud kokana, on toidu tegemise nipid mulle hästi selged. Aga mis ei olnud selge oli see, kuidas ja mida me tegelikult oma tervise huvides sööma peaksime.

Ma tundsin, kuidas mu armastus toidu vastu mõjutas tugevalt mu füüsilist ja selle kaudu ka vaimset tervist. Mul on alati olnud halvaks kombeks stressi ja kõiki muid negatiivseid tundeid toiduga “ravida” ja selle tõttu lisandunud kilodest lahti saamine tundus palju aastaid täiesti võimatu missioonina. Mu üha kogukam välimus, mis oli minu enda mõtetes kaugel ideaalsest, lõi kõikuma ka enesekindluse ja enesehinnangu, mis süvendas söömise soovi veelgi.

Kõik see viis mind lõpuks soovini välja uurida, milles see kõik siis seisneb ja mida peaksin tegema, et süüa nii, et see oleks hea ka mu tervisele, mitte ainult maitsemeelele ning see oli see, mis viis mind toitumisnõustajaks õppima.

Minu otsus pühendada aega neile kahele asjale, mis mind tõeliselt huvitasid – inimesed ja toit, tõi mind nagu iseenesest minu kolmanda huvi- ettevõtluseni, mis on minu jaoks millegipärast alati nii tohutult põnev tundunud.

Ettevõtlus

Minu viimane kirg, ehk siis ettevõtlus, sobis ideaalselt eelneva kahega, sest leidsin, et neid kahte ühendades saan sinna lisada ka kolmanda, ehk siis alustada ettevõtlusega.

Nägin, et kui ühendan teadmised, mille ma elu jooksul inimestest ja toidust kogunud olen saan oma õpitu põhjal näidata teed ka neile naistele, kes seisavad praegu samade murede ees, millele mina veel paar aastat tagasi meeleheitlikult lahendusi otsisin.

Praeguseks olen jõudnud nii kaugele, et kokkuvõttena minu oma teekonnast selleni, kuidas sain vaid mõne kuuga kümme kilo kergemaks ja suurepärasesse füüsilisse vormi, panin kokku spetsiaalselt naistele mõeldud kaaluprogrammi, mille leiad SIIT.

Aga loomulikult on see alles algus. Ma ei tea veel, kuhu see teekond mind viia võib aga vähemalt tean, et pühendan oma aja sellele, mille tegemist tõeliselt naudin ja armastan ja arvan, et juba see on suur saavutus ja edasiminek.

Ettevõtlusest räägin kindlasti rohkem ka järgmistes postitustes aga praegu tahaksin teada, kuidas SINUL läheb?

Mis võiks olla Sinu teekond?

Kas oled mõelnud, mis on need asjad, mis on Sinu jaoks elus olulised ja huvitavad? Kas enda ideaalse päeva kirjeldamine aitas Sul seda natuke paremini näha ja paika panna prioriteedid, millele elus rohkem aega pühendada?

Millised on Sinu teadmised ja oskused, mis aitaksid Sul alustada uut teekonda oma ideaalse elu suunas?

Millised on takistused, mille tõttu tunned, et ei saa ennast piisavalt pühendada sellele, mida tõeliselt naudid?

Kui leiad, et Sulle oleks abiks natuke kõrvalist tõuget, tuge või nõu oma teekonna leidmisel, siis võta minuga ühendust SIIT ja olen suurima rõõmuga Sulle abiks.

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga