Sõsar logo valge

"Miks ja kuidas saada heasse vormi?"

15. Osa

Kuidas füüsiline ja vaimne tervis seotud on?

Minu jaoks oli nullist alustamine ka suurepärane võimalus saada korda oma tervis ja seada enda jaoks täiesti uued rutiinid ja harjumused. Teadsin seda muidugi küll ka enne teoorias, nagu me kõik seda teame, kui oluline on olla füüsiliselt heas vormis, kuid ei olnud kunagi enne märganud, kui tihedalt on seotud füüsiline ja vaimne tervis.

Olles aastaid olnud töönarkomaan, ei olnudki ma aru saanud, kui unarusse oma tervise olin jätnud. Olin alati kuhugi teel ja haarasin tavaliselt söögiks midagi kiiret ja suvalist. Olin pidevalt magamata ja stressis, mis ilmselgelt jättis tervisele oma jälje.

Märkamatult kogunes ka kilosid üha rohkem ja rohkem ja loomulikult halvenes enesetunne ja enesekindlus. Ma ei tundnud ennast oma kehas enam hästi, riided kiskusid ja ei istunud enam üldse selga ja see tekitas pideva ebamugavustunde, mis mõjutas lõpuks kõiki mu tegevusi.

Aga seda KUI palju mõjutab õige toitumine ja trenn ka mu vaimset tervist, heaolu ja õnnetunnet, hakkasin aru saama alles siis, kui sellega juba mõnda aega tegelenud olin.

Nägin ja tundsin lõpuks, et hea tervis ja õige toitumine ongi just nagu vundament õnnele ja rahulolule, mille olemasolul saavad võimalikuks ka asjad, milleks ennast iialgi võimeliseks ei ole pidanud.
Tunnen nüüd, ku palju mul on energiat tegeleda nii vaimsete, kui füüsiliste väljakutsetega. Mu aju töötab efektiivsemalt ja suudan paremini keskenduda ning olen leidnud, et mu keha suudab vabalt hakkama saada asjadega, mida enne täiesti võimatuks pidasin.

Kuidas selleni jõudsin?

Olles eluaeg kauge spordist ja igasugusest füüsilisest aktiivsusest, tekkis minus regulaarsele trennile mõeldes alati pigem negatiivne emotsioon ning kui ma oleksin proovinud lihtsalt tahtejõu abil hakata trenni tegema, nagu varem olen proovinud, siis oleks ka see umbes kuu või paari pärast ebaõnnestunud. Juba ainuüksi mõte sellest, et peaksin trenni tegema, tekitas tõrget ja stressi.

Samas avastasin kuidagi kogemata, et saan ju life-coachingus õpitud meetodeid oma mõtete ja tunnete kontrollimise osas ka toitumisele ja trennitegemisele rakendada ja see toimiski nagu imeväel.
Minu suurim üllatus ja õppetund oli see, et trenn ja tervislik toitumine ei peagi olema üks lõputu piin ja enese piiramine, vaid lihtne ja loomulik protsess!

Võtmeks ongi ainult kaks olulist asja:

  1. Õppida kuulama ja juhtima oma piiravaid ja alateadlikke mõtteid, ning 
  2. võtta eesmärgiks teha alati ÜKS VÄIKE SAMM KORRAGA. 
    (Sellest, kuidas oma mõtteid kuulata, loe täpsemalt SIIT).

Sellest, kui hakkasin oma füüsilise tervisega tegelema on selle postituse kirjutamise ajaks möödas natuke rohkem, kui pool aastat ja ütlen kindlalt, et ma ei ole kunagi olnud paremas vormis kui praegu ega ka ennast suurepärasemalt tundnud.
Ma käin nüüd pea igal hommikul jooksmas ja teen muid harjutusi ning kaks korda nädalas käin ka tantsutrennis. Aga olulisem, kui see, mida ja kui palju teen on see, et ma olen õppinud neid tegevusi ka tõeliselt nautima, ning päriselt märkama, kui heaks nad mu enesetunde kogu päevaks teevad.

Sellest, kuidas ma kõigest mõne kuuga 12 kilo kaotasin ja oma elu parimasse füüsilisse vormi sain, saad täpsemalt teada KAALUPROGRAMMIST, mille oma teadmiste ja kogemuste põhjal kokku panin. Programmis räägin ära absoluutselt KÕIK nipid, mida ise kasutasin, et minust saaks lühikese ajaga kordades parem versiooni iseendast.

Kui ka Sina oled valmis selleks suureks positiivseks elumuutuseks, soovid kaotada need mõned lisakilod, mis Sind nii paljudes asjades takistavad ja jõuda regulaarse trennitegemiseni, nii et seda ka tõeliselt naudid, siis loe programmist lähemalt SIIT.

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga